znani na diecie bezglutenowej

Dieta bezglutenowa zyskuje coraz większą popularność zarówno wśród gwiazd, jak i sportowców. Na dietę bezglutenową zdecydowali się przejść m. in.: Rachel Weisz, Gwyneth Paltrow, Madonna, Anne Hathaway, Miley Cyrus, Lady Gaga, Emmy Rossum, Zooey Deschanel, Jennifer Esposito, Russell Crowe, Novak Djokovic, Sarah Jane Smith, Sabine Lisicki, Keith Olbermann czy też Bill Clinton.

W Polsce na dietę bezglutenową przeszli m. in.: Kayah, Edyta Górniak, Agata Młynarska, Tomasz Karolak, Margaret, Patrycja Kazadi czy Grażyna Szapołowska.

Novak Djokovic to przykład z samego szczytu tenisowych rankingów. Sukcesy tenisisty Novaka Dokovicia stały się żywą reklamą diety bezglutenowej i tego, jak odpowiednio dobrana dieta może poprawić kondycję. Problemy, które towarzyszyły mu podczas meczów (omdlenia, napady zmęczenia), okazały się wynikać z alergii na gluten. W przypadku Djokovicia wyeliminowanie szkodzących mu produktów, spowodowało znaczną poprawę stanu jego zdrowia oraz spektakularne sukcesy sportowe. Za jego śladem poszli też inni sportowcy i w ten sposób ruszyła w świat opinia, że zrezygnowanie z glutenu i mleka to prosta droga do polepszenia swoich wyników oraz samopoczucia.